Pani Jolanta Szwalbe nazywa siebie „nieuleczalną optymistką”. Przyjechała do nas z Łodzi, aby zarazić nas swym optymizmem. Podczas inspirującego wykładu, przygotowanego na podstawie antologii cytatów, przekazała nam cenne wskazówki, jak odnaleźć źródło radości i sens życia, jak z wdziękiem się zestarzeć.

Pani Szwalbe jest autorką czterech zbiorów cytatów. „Sekrety istnienia” to zbiór mądrości, z których każdy może czerpać podpowiedzi, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, gdzie szukać motywacji do działania, czym się kierować w swoich wyborach na różnych etapach życia. Inspirujące cytaty o pieniądzach, inwestowaniu, decyzjach, sukcesie i przyszłości znajdziemy w Jej kolejnej antologii „Myśl i działaj dla przyszłości”. „Złap na zawsze wiatr w żagle” to książka zawierająca 1000 cytatów rozbudzających ducha przedsiębiorczości. Antologia „Wyrusz w drogę” to wybrane myśli Jana Pawła II o działaniu, człowieku, życiu, starości, pracy, bogactwie i cywilizacji miłości.

Pani Szwalbe na co dzień realizuje myśl J. W. Goethe: „Jeśli jest coś, co możesz zrobić albo ci się śni, że możesz, zacznij to robić. W śmiałości tkwi geniusz, potęga i magia.” Jest żywym dowodem na to, że w jesieni życia można spełniać swoje marzenia, wytyczać sobie ambitne cele i konsekwentnie je realizować, znajdując w tym radość i satysfakcję. Słuchacze UTW obecni na wykładzie z zainteresowaniem wysłuchali przemyśleń naszego Gościa oraz przytaczanych, inspirujących do działania cytatów, ubarwionych wieloma anegdotami o ich autorach.