Gimnastyka,

to kolejna aktywność fizyczna członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dobczycach realizowana w ramach projektu „Sprawny i świadomy Senior”. Podobnie jak przy nordic walking ćwiczymy pod bacznym okiem p. Magdy Obajtek. Powiedzieć, że ćwiczymy solidnie, to nic nie powiedzieć. Pani Magda wyciska z nas bowiem przysłowiowe siódme poty! Ale nikt nie narzeka!

Każdy senior chce mieć wigor juniora! Zwłaszcza, że praktykowana dwa razy w tygodniu gimnastyka główny nacisk kładzie na usprawnienie naszych mięśni, stawów i kręgosłupa. Ćwiczymy z taśmami, piłkami i hantlami. Bez szemrania wyginamy nasze ciała. Czasem tylko o palpitacje serca przyprawia nas (a na pewno piszącą te słowa) zerknięcie na własne odbicie w lustrze w sali ćwiczeń. Ale czego nie robi się dla sprawności fizycznej. A więc ćwiczmy! Wszak w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

                                                                                                     Barbara Simon

 

 

Projekt „Sprawny i świadomy Senior” realizowany jest przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dobczycach w ramach dotacji przyznanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w konkursie „Wiek seniora a wigor juniora”