Uniwersytet Trzeciego Wieku prezentował się  w niedzielę 25. 05 2014 na I Jarmarku Organizacji Pozarządowych w gminie Dobczyce. Przedstawiliśmy efekty pracy grupy plastycznej w formie wystawki prac. Napisy i układ  tablic wykonała dla nas p. Cecylia Frajtag, która prowadzi zajęcia plastyczne.

Przygotowano tablicę informacyjną, ulotki z fragmentem strony internetowej i jej adresem. Opracowana została ankieta dla przyszłych słuchaczy z prośbą o uzupełnienie odpowiedzi na pytania. Chcemy dopasować ofertę do potrzeb i oczekiwań seniorów.

Nasze zadanie dla uczestników „jarmarku” polegało na odgadnięciu jednego z 10 pytań o historię i teraźniejszość Dobczyc. Za prawidłową odpowiedź otrzymywali pieczątkę nawiązującą do grafiki strony internetowej (kolorowy liść). Karty uczestnictwa, które miały potwierdzone rozwiązanie zadań brały udział w losowaniu.

Jako że wśród licznych zajęć fakultatywnych UTW prowadzi również naukę tańca, nasz instruktor mgr Jan Golc przyjechał z Krakowa, żeby nauczyć chętnych-głównie dzieci - kilku tańców. Udała się zwłaszcza „makarena”. Serdecznie mu dziękuję, jak również wspomnianej już p. C. Frajtag oraz Krystynie Drożdż, Teresie Szczepkowskiej i Elżbiecie Noszkiewicz za pomoc w przygotowaniu całości i dyżurowanie przy stoisku.